Jakie powinny być traki?

Połączenie deski z kółkami umożliwiają traki. To metalowy przedmiot, który stanowi postać ośki. Do niej montowane są cztery kółka, po dwa na jeden trak. Traki mają bowiem dwie końcówki w postaci gwintowanej śruby, na której mocuje się kółko i zapobiega się jego odpadnięciu przez zakręcenie nakrętki.

Nakrętki spełniają bardzo ważną rolę w deskorolce. Po pierwsze, właśnie umożliwiają przytwierdzenie kółek do decka, po drugie, bywają wykorzystywane jako przedmiot ślizgu podczas wykonywania trików na przeszkodach. Traki rezonują także wstrząsy podczas lądowania po wykonywanych wyskokach. Te wszystkie funkcje, które spełniają, sprawiają, że muszą one wykazywać odpowiednie parametry.

 

System trakowy powinny być przede wszystkim wytrzymały. Chodzi o to, by nie pękł podczas wykonywania skoków, a także grindowania przeszkody. Jednocześnie powinien być lekkie. Im cięższa bowiem deskorolka, tym trudniej będzie ją podbić do góry podczas wykonywania podskoków. Lekkość i solidna wytrzymałość nie zawsze idą w parze.

 

Najbardziej optymalnym wyborem wydają się traki tytanowe, które nie są ciężkie, umożliwiają swobodną jazdę i łatwe podbijanie deski do góry, a jednocześnie jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na złamania i kruszenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *